Cena krojů

Skauti a svět kolem, nejaktuálnější témata současnosti.
Tygr
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena krojů

Příspěvekod Tygr » 06 úno 2016 10:55

Ahoj Bobře :)

díky za obsáhlý příspěvek do diskuze. Je jisté, že z nás tu máš největší zkušenosti a to je přínosné, nicméně nebudu moci zareagovat v takové míře. :)

Určitě máš pravdu v tom, že pokud potřebuješ něco "na míru", není nyní problém to zařídit a to je jistě velké plus. Vadí mi však politika toho, že z klasických krojů se dělají "slavnostní kroje", že přímo podle slov Číči se kroj upravuje co se týče různých výšivek, které jinak dodávají kroji lepší odolnost a hlavně, že se evidentně nezaměřuje na jeden univerzální kroj, ale na vše musí být milion typů... což po finanční stránce věc neulehčuje. Já osobně jsem rád, že mám ještě starší typ kroje co má původní látku, ty nové nejsou příjemné. (ad nakupování pro potěchu - to se rodičům vysvětluje těžko... :D )

Jak tu již bylo několikrát zmíněno, fajn řešením je třeba dědění kroje v oddíle, nebo mezi oddíly. Či burzy, které jsou spíš lokálně středisko od střediska. K tomu však dodávám, že případně bude super rozšířit pomalu burzu ZDE na fóru.

Klobouk - jo, Tonak ho má za 1900,- , stačí pak přidat lilii :) (odkaz)
„Dejte muži volnou ruku - a najdete ji někde na sobě.“
— Mae Westová
bobr.tabor
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod bobr.tabor » 06 úno 2016 11:36

Nazdar, díky za pochvalu peněženek ... vybavila se mi vzpomínka na bratra Piráta ze Vsetína, skautského "kůžičkáře" se kterým jsem se seznámil na Fénixu v roce 1997. Vždycky s úsměvem říkával, když jsem se ho ptal na nějaké nástroje, udělátka, zdařilé věci... "to víš, my Valaši jsme chudí, tak si to musíme udělat sami". A tak jsme se i my Táboráci sami pustili do peněženek. Díky Piráte a zdravím tam nahoru k Věčnému táboráku. Jsi tu pořád s námi.
Ale zpět ke krojům. Nevzdávej to s tím Aukrem a Bazosem. Je to jak se všemi bazary. Zboží se mění, doplňuje, ... dnes není, zítra může být hned několik. Nastav si v Aukru sledování a na e-mail Ti bude chodit upozorněn, když se tam kroj objeví. Opravdu tam bývají docela často. Košile, klobouky, opasky ... jen je potřeba to vychytat. Taky přes Google najdeš pár střediskových webů s burzami, kde se skautské věcičky přeprodávají. Nabídka tam ale nebývá moc pestrá a špatně se to sleduje. Aukro je v tomto nejpohodovější. Přeji hodně zdaru.
s.k.a.u.t
Nováček

Příspěvekod s.k.a.u.t » 17 črc 2016 18:15

Podle mě jsou kroje také předražené. Osobně doporučuji koupit kroj o pár čísel větší a vlče nebo světluška do něj doroste.
Aeent

Příspěvekod Aeent » 08 úno 2017 18:50

Zdar,
mě cena kroje připadá zcela vpořádku. Osobně bych uvítal raději kvalitnější materiál a vyšší cenu. - (cca do 4000kč) Určitě by bylo dobré nabízet různé kvality s různou cenou.

Zpět na “O čem se mluví”