Superskauting vs. TDC

Skauti a svět kolem, nejaktuálnější témata současnosti.
Tygr
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Superskauting vs. TDC

Příspěvekod Tygr » 16 říj 2015 19:24

Ahoj,
někteří z vás si jistě všimli, že facebookový profil Tiskového a distribučního centra Junáka se přejmenoval na Superskauting. Proč tomu tak je, viz citace níže přímo ze skupiny:

Děláme super věci. A chceme, abyste o nich věděli, protože se vám budou líbit! Tiskové a distribuční centrum Junáka - to znělo pro lidi, kteří nejsou ponoření do struktur skautingu, jako továrna. My nejsme továrna. Máme nápady a pracujeme pořád na nových výzvách. Chceme vás těšit a zpříjemňovat vám skautování. Chceme vás bavit. Protože nás to taky baví :) Proto měníme náš facebooku styl, aby byl zábavnější a atraktivnější :) Držte nám palce, my se na oplátku budeme snažit zapojit všechny své superschopnosti k vašim službám :)

Na toto jsem přímo na fb reagoval takto:
Souhlasím s pointou snahy, nicméně ten "tovární" název zněl alespoň trochu důstojně a jasně, vzhledem k náplni činnosti.

Bylo mi odpovězeno, že důstojnost, nebo respekt je spíše v činech... Což chápu, přesto si myslím, že nelze některé věci upravovat až natolik drasticky a mám pocit, že tyto změny jsou principově podobné "eliminaci" běžného užívání krojů, či velkého upřednostňování slova "skaut" před "junák" (to jen tak na okraj).

Zajímal by mě čistě váš názor celkově na tuto politiku. Souhlasíte s přejmenováním? Přijde vám označení "TDC" jako "tovární", nebo nikoliv?
„Dejte muži volnou ruku - a najdete ji někde na sobě.“
— Mae Westová
Loutka
Nováček

Re: Superskauting vs. TDC

Příspěvekod Loutka » 09 říj 2016 13:43

Sice pozdě, ale přece - TDC jako takové toho moc samo o sobě neřekne, postav před tuhle zkratku neznalého člověka a nebude vědět oč jde. :)

Snahu zatraktivnit název vítám, ale mělo se vybrat něco, co by reprezentovalo dvě možnosti najednou, jak důstojnost tak i vtipnost. Ve světě by se dalo najít celkem dost příkladů. :)
„Skauting odtržený od reality je holý nesmysl.”
Zakladatel skautingu - britský generál Robert Baden-Powell

Zpět na “O čem se mluví”